Аферисти серед білого дня віджимають квартиру - «Свідок.Агенти» за участю адвоката Миколи Хахули

Аферисти серед білого дня віджимають квартиру - Свідок.Агенти - НТН

...

Виходить кожен з нас під загрозою опинитися на вулиці. Чи можна уберегтися від злодіїв які поклали око на ваше житло? І як знайти управу на аферистів?

По-перше, не треба зволікати і діяти рішуче. Але інколи і цього замало. Наші юристи порадять, що ж треба робити в цій нестандартній ситуації.

Краще сім разів подумати перш ніж щось комусь розповідати. Це одне з головних правил, для підстраховки від афер. А ще можна скористатися сучасними способами захисту.

«Нікому не розказувати чим ти володієш… Поставити смс-маячок за своїм нерухомим майном. Коли хтось намагається перереєструвати, без твого відома, чи продати – тобі надходить смс-ка з електронного реєстру.» - каже адвокат Микола Хахула.

Найпоширеніший спосіб афери з нерухомістю - це підробка паспорта та документів на майно.

«Навіть якщо немає оригіналів правовстановлюючих документів, є багато нотаріусів, які на них і не звертають уваги. Їм достатньо того, що є в реєстрі речових прав на особу. Паспорт пройшов, фотографія переклеєна і все.» - каже юрист.

А все через реформу міністерства юстицій. Її провели ще у 2013-му, а через кілька років настав справжній пік квартирних афер.

«З’явилося багато ділків, які фактично можуть перереєструвати нерухомість, з повним пакетом документів, з неповним пакетом документів.» - підкреслює Микола Хахула.

А найстрашніше те, що розкрити подібні злочини дуже важко.

«Вони підписали договір, забрали свої гроші і все…», - додає юрист.

Через надмірну довірливість киянка Наталія Ярушевська втратила житло. Жінка кілька років здавала однокімнатну квартиру у центрі столиці. Все наче легально, за допомогою ріелтора. Підприємливій брокерші Наталія довірила навіть документи на квартиру. І одного дня жінка дізналася, що нерухомість їй більше не належить.

Уже два роки Наталія Ярушевська не може потрапити до власної оселі. До цього жінка здавала дві свої квартири у Києві. Цю справу довірила ріелтору, яка не викликала жодних підозр. Та одного дня Наталія дізналася, що одна з квартир їй більше не належить. Там вже нові власники.

«Я була в лікарні, мені зателефонував чоловік і сказав, що квартира на Урицького 26 продана», - розповідає Наталія.

Жінка була просто приголомшена, коли прийшла до тями зрозуміла, що незаконну операцію могла провести лише ріелтора.

«Одного разу я їй дала документи на руки», - зізнається жінка.

Постраждала відразу ж кинулася у поліцію. Паралельно з’ясувалося, що Наталя ледве не втратила і іншу двокімнатну квартиру, за яку шахраям вже дали завдаток. Правоохоронці не поспішають щось з'ясувати, запевняє власниця квартири. Тож аби не зволікати обдурена жінка звернулася до суду. Начебто у неї на руках усі козирі…

«Ксерокопія мого паспорту, ось моя фотографія, ось мій підпис – зовсім інший (ніж у документах на продаж)», - наголошує Наталія.

Нотаріус, який провів незаконну оборудку, звісно ж, на судові засідання не з’явився. Але якось прийшла жінка, яка придбала у шахраїв квартиру. Проте покази вона дає дуже неоднозначні.

«Раз четвертий суддя їй задає питання – “Ви її бачили, ви її знаєте?” На що вона відповідає – “Я не знаю, може вона підстриглася, чи покрасилася.”» – розповідає Наталія.

Правоохоронці чомусь не призначають почеркознавчу експертизу, дивується адвокат Микола Хахула: «І цього буде достатньо для визнання не дійсним цього договору».  

Та чомусь слідчі у солом’янському відділі поліції вперто затягують процедуру.

«Вони лише одного разу прислали мені листа де зазначено, що ведеться розслідування», - розповідає потерпіла.

Постраждала від аферистів жінка вже навіть поскаржилася у прокуратуру та міністерство юстицій, але і звідти жодного результату.

Наша героїня стала жертвою найбанальнішої афери, шахраї мали на руках документи на нерухомість, які Наталія віддала їм сама. Вони просто скористалися шансом.

«З підробленим паспортом та правовстановлюючими документами (аферисти) йдуть до нотаріуса. Якщо пакет документів є, а це: правовстановлюючі (документи) та оцінка, то таку угоду нотаріус посвідчить.» - констатує юрист.

Махінації можуть провести маючи на руках лише копії документів.

«Дивляться просто в реєстр на кого зареєстровано майно і в принципі їм цього достатньо», – застерігає адвокат.

Фахівці з нерухомості застерігають – нікому і ніколи не давати оригінали документів у руки.

«Я вважаю, що краще щоб оригінали (документів) лежали у банківській скриньці» – рекомендує віце-президент асоціації професійних урядників нерухомості Анатолій Топал.   

...

(Початок коментаря - 13 хвилина 19 секунда)