Посвідка на тимчасове проживання в Україні

Посвідка на тимчасове проживання - це посвідчення особи і підтвердження прав іноземця на тимчасове проживання в Україні. Вона необхідна в багатьох випадках.

В Україні посвідка на проживання буває двох типів: тимчасова і постійна. Головною відмінною рисою цього документу вважається термін його дії. Постійна працює безстроково, а тимчасова посвідка на проживання дійсна лише один рік із правом продовження. Отримати тимчасову посвідку на проживання можна з шістнадцятирічного віку, але в особливих випадках цей документ оформляють при наявності нотаріального згоди обох батьків і до досягнення цього віку. У двадцять п'ять і сорок п'ять років потрібно не забути провести обмін документів.

Для чого необхідно оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні

Важливих моментів тут декілька. Перш за все, вона дає можливість тривалий час легально жити в будь-якому місті країни, і користуватися всіма правами громадянина.

Потрібно сказати, що не так давно правила перебування іноземців в Україні змінилися. Громадяни держав з безвізовим режимом в'їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше 90 днів впродовж 180 днів. Іноземці держав з візовим в'їздом, можуть перебувати в Україні не довше дозволеного терміну зазначеного у візі. Це не зовсім зручно, і посвідка на тимчасове проживання якраз і вирішує ці питання. Вирішивши оформити тимчасове проживання в Україні, іноземець отримує право легально перебувати в країні і вести повномасштабну трудову або економічну діяльність. Згідно з цим документом, громадянин іншої держави може безвиїзно перебувати на території України (або в'їжджати - виїжджати) вродовж усього терміну його дії, адже посвідка на тимчасове проживання в Україні дійсна цілий рік.

У законодавстві «Про імміграцію» зазначено, що іноземці, які провели оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні, повністю прирівняні в правах до жителів країни, крім питань, окремо передбачених законами - таких, як, наприклад, виборче право або придбання земель.

Отримання тимчасової посвідки на проживання дає максимальні переваги!

Іноземець, який отримав тимчасову посвідку на проживання в Україні має можливість скористатися всіма перевагами громадянина. Ось лише деякі з них:

 • право на навчання (діти іноземців можуть отримувати безкоштовну освіту);
 • право стати громадянином України;
 • зручне банківське обслуговування;
 • право на безоплатне ввезення особистого автомобіля;
 • пенсійне забезпечення згідно з українським законодавством.

У деяких випадках оформлення тимчасової посвідки проживання має і деякі мінуси. Наприклад, з питаннями оподаткування, адже з точки зору податкової, при наявності додаткових доходів поза територією України іноземець може стати «податковим резидентом», що загрожує додатковими витратами і перевірками. Така ситуація потребує необхідності здавати в державну податкову інспекцію щорічні звіти.

Як би там не було, вигода від отримання посвідка на тимчасове проживання в Україні перекриває усі мінуси. Вона відкриває для іноземців можливість діяти і вести бізнес, при цьому користуватися всіма правами українських громадян.

Оформлення тимчасової посвідки проживання вимагає великих витрат сил і часу, і якщо ви його цінуєте, АО «Лєтрадо» підготує всі документи для оформлення посвідки на проживання, а також проведе саме оформлення тимчасової посвідки на проживання - якісно, без непотрібних формальностей і в максимально стислі терміни!

Для отримання посвідка на тимчасове проживання нам необхідно:

 1. копія паспорта іноземця з перекладом на українську мову;
 2. 4 кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 мм;
 3. оригінал паспорта іноземця;
 4. копія сторінки з візою типу Д і штампу про перетин кордону;
 5. один з документів в залежності від підстави отримання посвідки на тимчасове проживання:
  • свідоцтво про шлюб з громадянином України;
  • дозвіл на працевлаштування.

З нами отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні буде максимально зручним!