Проекти

У розділі Ви знайдете результати нашої роботи: проекти, судові справи, професійні досягнення.

Захист підрядника від стягнення передоплати

Старший партнер Микола Хахула успішно захистив інтереси клієнта у судових спорах з Адміністрацію морських портів України (АМПУ).

АМПУ було ініційовано чотири позови до клієнта АО «Letrado», підрядної організації, про стягнення передоплати та штрафних санкцій. На думку АМПУ роботи з реконструкції систем зовнішнього освітлення за договором підряду не були виконані належним чином та у встановлені строки, а отже укладений договір слід вважати припиненим. Як доказ наводився факт, що між АМПУ та підрядником не було підписано актів виконаних робіт.

Проте, суд підтримав позицію захисту щодо наданих доказів на підтвердження виконання робіт підрядником, чинності договору на виконання підрядних робіт та відмовив в задоволенні позовів АПМУ в повному обсязі.

Посилання на судові рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/76651847, reyestr.court.gov.ua/Review/80180060, reyestr.court.gov.ua/Review/79988898, reyestr.court.gov.ua/Review/77748146

Повернення незадекларованих коштів вилучених на митниці

Постановою від 14.03.2019 р. Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу митниці щодо конфіскації вилучених коштів одного з гравців столичного баскетбольного клубу, які останній не задекларував при перетині митного кордону.

Захист клієнта здійснював старший партнер Микола Хахула.

Стягнення заборгованості за поставлений товар

Юрист АО «Letrado» Антон Баланьов успішно захистив інтереси клієнта в спорі з Першою приватною броварнею, однією з найбільших компаній на пивному ринку України. Рішенням Господарського суду Львівської області, яке набрало законної сили, стягнуто на користь позивача 600 000 гривень. З вказаним рішення можна ознайомитись за посиланням: reyestr.court.gov.ua/Review/78449844.

Повернення 1,8 млн грн переплат з податку на прибуток

Адвокатське об’єднання «Letrado», в особі адвоката Євгенія Даниленка, успішно завершило судовий процес за позовом клієнта до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві про зобов’язання останнього підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України 1,8 млн грн переплат з податку на прибуток, що утворились в результаті сплати клієнтом у 2013-2014 роках авансових внесків з податку на прибуток.

Посилання на постанову ВСУ: reyestr.court.gov.ua/Review/76905891.

Перед зверненням до АО «Letrado» у жовтні 2016 року загальний розмір переплат клієнта більше 2,88 млн грн і податкова відмовлялась їх повертати. Але вже через місяць після подачі позову ДПІ підготувала висновок, на підставі якого було повернуто понад 1,06 млн грн, сплачених у жовтні 2013 – лютому 2014 року. Готувати висновок щодо решти суми відповідач відмовився, пославшись на те, що з моменту сплати таких авансових внесків до дати подачі заяви минуло більш як 1095 днів.

Адвокатами АО «Letrado» було доведено, що сплачені авансові внески набули статусу надмірно сплачених лише після того, як у березні 2014 було подану декларацію з податку на прибуток за 2013 рік. І з цього часу до дати подання заяви у жовтні 2016 року 1095 днів не минуло. Тому у червні 2018 суд першої інстанції позов задовольнив (хоча через завантаженість суддів та судову реформу розгляд розтягнувся на 1,5 роки), а апеляційний суд та Верховний Суд це рішення залишив без змін, відхиливши скарги податкової. Виконання пройшло не без проблем (через реформу податкової довелось замінювати боржника), але врешті-решт кошти клієнту повернули.

Запуск системи «Електронний квиток» для Чорнобильської зони

Керуючий партнер АО «Letrado» Андрій Свінцицький здійснив юридичний супровід запуску системи «Електронний квиток» для відвідування Чорнобильської зони.

Зону відчуження відвідують десятки тисяч людей і щороку цифри зростають. У 2017-му майже 50 тисяч осіб відвідали Чорнобиль, більшість з яких іноземці. Зростання туризму, нарівні з освітньою складовою, відіграє важливу роль у подоланні наслідків аварії.

Державне агентство України з управління зоною відчуження відзначає, що запуск системи значно спростить процедуру подачі заяв, скоротить строки обробки документів та дозволить зберегти більше 400 тис. аркушів паперу щорічно.

Юридичний супровід запуску VR-атракціону

Адвокатське об'єднання «Letrado» здійснило юридичний супровід абсолютно нового для України проекту в сфері розважальних послуг.

Команда у складі партнера Андрія Свінціцького, старшого юриста Євгенія Даниленко та юриста Антона Баланьова своєю правовою підтримкою сприяла запуску компанією Anvio VR унікального атракціону віртуальної реальності в місті Одеса.

Розвиток сучасних технологій диктує попит не тільки на нові враження, а й висуває особливі вимоги до роботи юриста в умовах постійних змін як законодавства, так і судової практики.

Судовий спір про право власності на багатоквартирний будинок

Всупереч судовій практиці по даній категорії справ опоненти по судовому процесу, недобросовісні конкуренти нашого клієнта, в першій інстанції отримали рішення про визнання права власності на багатоквартирний будинок.

Однак старшому партнеру АО «Letrado» Миколі Хахулі вдалося відстояти інтереси клієнта і грамотно довести юридичну позицію в апеляційному суді. Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції, визнавши його тим самим незаконним і необґрунтованим (Постанова Київського апеляційного господарського суду від 24.04.2018 у справі № 911/3097/17).

Скасування декларації про початок виконання будівельних робіт

Старший партнер АО «Letrado» Микола Хахула успішно захистив інтереси будівельної компанії у спорі про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт (Постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2017 р. у справі № 813/747/16).

Зменшення неустойки судом

Керуючий партнер Андрій Свінцицький та старший юрист Євгеній Даниленко домоглись зменшення розміру неустойки для клієнта в трьох судових процесах.

ПАТ «Укрзалізниця» подало до клієнта 3 однотипних позови про стягнення неустойки у вигляді штрафу та пені за несвоєчасне виконання робіт за договором підряду. Розмір нарахованих санкцій відповідав умовам договору і майже вдвічі перевищував вартість несвоєчасно виконаних робіт.

В ході розгляду цих справ в суді першої інстанції АО «Letrado» вдалось довести наявність підстав для зменшення розміру неустойки в двох випадках із трьох. В одному випадку суд зменшив розмір нарахованої пені в 10 разів, в другому – зменшив майже на 30 %, і лише в третьому випадку у зменшенні неустойки суд відмовив.

Однак за скаргою нашого клієнта апеляційний суд скасував рішення, яким у зменшенні неустойки було відмовлено, зменшивши розмір пені майже на 50 %. Також суд, розглядаючи скарги опонентів, в одному випадку залишив рішення суду першої інстанції без змін, а в іншому - змінив одне з рішень про зменшення розміру неустойки, скасувавши ще й штраф на додачу до зменшення пені в 10 разів.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/71717147, reyestr.court.gov.ua/Review/69920759, reyestr.court.gov.ua/Review/71954563.

Захист інтересів відповідача

Старший партнер АО «Letrado» Микола Хахула успішно захистив інтереси цивільного відповідача у кримінальній справі на сумі 450 000,00 грн (вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 11.12.2017 р. у кримінальній справі № 369/1183/17).

Скасування заборони на виїзд

Юрист АО «Letrado» Олександр Аліменко успішно захистив інтереси довірителя в Апеляційному суді м. Києва, скасувавши тимчасове обмеження, встановлене в ухвалі Дарницького районного суду м. Києва від 11.08.2014 р., у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу.

Складність справи полягала в наявності у довірителя непогашеної заборгованості у розмірі близько 400 000 грн та в тому, що строки апеляційного оскарження були пропущені майже на 3 роки, зокрема з вини юристів, які працювали з клієнтом до нас. Останні подали неналежно обґрунтовану апеляцію лише через два місяці після ознайомлення з матеріалами справи.

Апеляційний суд м. Києва прийняв до уваги аргументи юриста АО «Letrado», відновивши строки апеляційного оскарження. Також Олександр Аліменко зумів довести, що державним виконавцем не було підтверджено факту ухилення боржника від виконання своїх майнових зобов’язань перед стягувачем. Адже боржник на момент накладення такого обмеження ще навіть не отримував постанови про відкриття провадження, а виконавець не вчинив жодних дій, направлених на стягнення боргу, крім арешту майна. Цей й стало підставою для скасування оскаржуваної ухвали суду першої інстанції.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/69418278.

Представництво ФК «Ворскла» у судовому спорі

Старший партнер АО «Letrado» Микола Хахула успішно захистив інтереси Футбольного клубу «Ворскла» у Вищому господарському суді України. Так, ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» звернувся до господарського суду з позовною заявою до ТОВ «Футбольний клуб «Ворскла» про стягнення кредитних коштів у сумі 4 115 884,21 грн.

Постановою від 26.09.2017 р. Вищий господарський суд України залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, відповідно до який було стягнуто з ТОВ «Футбольний клуб «Ворскла» лише 805 000,00 грн.

Складність справи полягала в тому, що станом на дату введення тимчасової адміністрації (17.09.2015 р.) в банку (позивач) на поточних рахунках ТОВ «ФК «Ворскла» (відповідач) знаходилося 2 065 453,52 грн. Враховуючи цю обставину, 24.12.2015 р. ТОВ «ФК «Ворскла» направило на адресу банку заяву про зарахування зустрічних однорідних вимог на суму 2 065 453,52 грн, в рахунок часткового зарахування взаємозаліком зустрічних однорідних вимог заборгованості ТОВ «ФК «Ворскла» перед банком в сумі 114 000 доларів США (кредитні кошти).

05.02.2016 р. банк на заяву про зарахування зустрічних однорідних вимог надіслав відповідь щодо неможливості зарахування вимог з посиланням на п.8 ст.46 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», зокрема з тих підстав, що зарахування однорідних вимог заборонені з пов`язаними з банком особами, а ТОВ «ФК «Ворскла», відповідно до рішення банку, визнано пов`язаною з ними особою.

Суди всіх інстанцій підтримали позицію старшого партнера АО «Letrado», Миколи Хахули, щодо правильності проведення процедури зарахування зустрічних однорідних ТОВ «ФК «Ворскла» та недоведеності банком пов’язаності осіб.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/69177322.

Зняття арешту з рахунків підприємства

Останнім часом зняти арешт, який накладено в рамках кримінального провадження, з рахунків підприємства досить проблематично!

Не дивлячись на те, що слідство все більш аргументовано підходить до цього питання, все одно є і позитивні результати у захисту.

Богунський районний суд м. Житомира взяв до уваги доводи адвокатів АО «Лєтрадо» і своєю ухвалою зняв арешт з рахунків клієнта, який був накладений в рамках кримінального провадження за обвинуваченням контрагентів в ухиленні від сплати податків.

Зокрема, в своїй ухвалі суд послався на відсутність доказів вчинення правопорушень клієнтом і неспівмірність заарештованих грошей з можливими збитками.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/68064210.

Захист клієнта обвинуваченого у водінні в нетверезому стані

Голосіївський районний суд м. Києва постановою від 10.07.2017 р. повернув на доопрацювання справу про притягнення клієнта АО «Лєтрадо» за керування транспортним засобом у нетверезому стані.

Судом були прийняті аргументи захисту про складання адміністративних матеріалів з порушеннями чинного законодавства, а саме: в матеріалах справи міститься довідка про проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою приладу «Драгер», проте з неї неможливо визначити результат тесту; в довідці про огляд на стан сп'яніння відсутні дані по сертифікації спеціального технічного засобу, за допомогою якого проведено огляд, а також відомості про повірку такого технічного засобу; в матеріалах справи відсутні характеристики відеотехнічних засобів, що містять інформацію про правопорушення.

Результат: наш клієнт не лишився прав на рік і не сплатив штраф понад 10 000,00 грн.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/67640616.

Господарський спір про визнання договору оренди недійсним

14.06.2017 року Господарський суд м. Києва своїм рішенням відмовив у задоволенні позову Київської місцевої прокуратури № 6, що діяла в інтересах Київської міської ради, щодо визнання недійсним договору про передачу майна територіальної громади м. Києва в оренду та зобов’язання звільнити нежитлове приміщення Спеціалізованої школи № 94 «Еллада» Печерського району м. Києва.

Суд прийняв до уваги аргументацію юриста АО «Лєтрадо» Олександра Аліменка та визнав, що проведення Відповідачем – Всеукраїнською громадською організацією «Асоціацією захисту суспільства від наркоманії», лекційних занять та бесід в сфері захисту молоді від наркоманії та підтримці здорового способу життя безпосередньо пов’язане з навчально-виховним процесом та не суперечить меті укладеного договору.

Як наслідок, вказана діяльність не була розцінена судом як підстава для визнання договору про передачу майна територіальної громади м. Києва в оренду недійним.

Посилання на рішення: reyestr.court.gov.ua/Review/67256060

Судовий спір з туроператором

23.05.2017 р. Апеляційний суд м. Києва прийняв до уваги доводи старшого юриста АО «Лєтрадо» та своєю ухвалою відхилив скаргу ТОВ «Туристична компанія« Анекс Тур », в якій останнє просило суд визнати недійсним договір на туристичне обслуговування. Складність справи полягала в тому, що турист купував путівку через турагента Анекс Тура - ТОВ «Мережа агентств «Гарячі тури» в особі одного з його ФОП. «Гарячі тури» навесні-влітку минулого року зібрали грошей з туристів і, не розрахувавшись з туроператорами, де-факто збанкрутіли. Туроператор, посилаючись на відсутність повноважень у ФОП турагента на підписання договору на туристичне обслуговування, просив визнати такий договір недійсним. Але юристу АО «Лєтрадо» вдалося довести, що прийнявши заявку на путівку від свого турагента, туроператор, тим самим, акцептував договір з туристом, що і взяв до уваги апеляційний суд. Нагадаємо, що цього спору передував спір про стягнення туристом з туроператора вартості сплаченої путівки, який також закінчений успішно. Посилання на ухвалу reyestr.court.gov.ua/Review/66736485