Проекти

У розділі Ви знайдете результати нашої роботи: проекти, судові справи, професійні досягнення.

Повернення грошей за турпутівку

31.05.2016 р. АО «Лєтрадо» домоглося повернення туристу грошей за ненадану путівку. Гроші на користь клієнта були стягнуті з ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур». Складність справи полягала в тому, що турист купував путівку через тур агента Анекс Тура - ТОВ «Мережа агентств «Гарячі тури» в особі одного з його ФОП. «Гарячі тури» - навесні влітку минулого року зібрали грошей з туристів і, не розрахувавшись з туроператорами, де-факто збанкрутіли: стягнути з них було нічого. Але юристам АО «Лєтрадо» вдалося довести, що прийнявши заявку на путівку від свого турагента, туроператор, тим самим, акцептував договір з туристом. Більш того, всі гроші, сплачені туристом на рахунок турагента, є власністю туроператора, і їх неперерахування на рахунок останнього з вини турагента є проблемою туроператора, а не туриста. А тому відповідно до положень Закону «Про туризм» саме Анекс Тур, як туроператор, повинен нести відповідальність за ненадані туристичні послуги. І він поніс її, компенсувавши туристу вартість сплаченої путівки.

Повернення митних платежів

В червні-липні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правову позицію Окружного адміністративного суду м. Києва, вказану в постановах останнього, якими задоволено в повному обсязі адміністративні позови, подані юристом АО «Лєтрадо», про зобов’язання ДФС скласти висновки щодо повернення з державного бюджету України на користь клієнта суми надмірно сплачених митних платежів,що складає близько 2 000 000,00 грн.

Скасування податкових повідомлень-рішень

26.04.2016 р. Київський окружний адміністративний суд виніс постанову, якою задовольнив в повному обсязі, поданий адвокатом АО «Лєтрадо» в інтересах клієнта адміністративний позов про скасування податкових повідомлень-рішень. При цьому, зазначена постанова набрала законної сили, оскільки подана податковою апеляційна скарга була повернута у зв’язку з несплатою судового збору.

Скасування податкових повідомлень-рішень

Постановою від 31.03.2016 р. Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив адміністративний позов, поданий адвокатом АО «Лєтрадо» в інтересах клієнта, про скасування податкових повідомлень-рішень на суму 6 000 000,00 грн. Успіх адвоката АО «Лєтрадо» в цій справі також закріпило повернення апеляційною інстанцією поданої податковою апеляційної скарги на згадану постанову.

Закриття кримінальної справи (ухилення від сплати податків)

Злагодженість дій, кваліфікація, досвід юристів та адвокатів АО «Летрадо» відіграли ключову роль в успішному закритті кримінальної справи, досудове розслідування в якій здійснювалося відносно клієнта за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах). Як наслідок було отримано постанову від 26.02.2016 р. про закриття кримінально провадження у зв’язку з не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи і вичерпані можливості їх отримання. При цьому, клієнту АО у цьому кримінальному провадженні було пред’явлено повідомлення про підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України та слідство було переконане, що кримінальна справа закінчиться обвинувальним вироком.

Закриття кримінальної справи (ДТП)

Сама по собі постанова слідчого про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину та наявністю ознак адміністративного правопорушення не є належним та допустимим доказом підтвердження неправомірності дій, безпосереднього причинного зв’язку між неправомірними діями та шкодою, факту завдання шкоди, чи мала місце дорожньо-транспортна пригода та з чиєї вини сталася остання. При цьому, звіт з оцінки розміру завданої шкоди є також не належним та недопустимим доказом, якщо він не відповідає вимогам законодавства. До такого висновку прийшов Бориспільський міськрайонний суду Київської області в рішенні від 28.01.2016 р. (набрало законної сили 09.02.2016 р.), згідно якого було відмовлено в повному обсязі в задоволенні позовних вимог позивача про відшкодування шкоди завданої в результаті ДТП. По цій справі юрист АО «Летрадо» представляв інтереси відповідача – клієнт залишився задоволеним.

Стягнення боргу за розпискою

Зазначення в розписці загально прийнятого знаку долара - «$», замість чіткого зазначення назви валюти - «долари США», свідчить про те, що борг треба повертати в доларах США. Саме до такого висновку прийшов Солом’янський районний суд м. Києва в своєму рішенні, яким задовольнив в повному обсязі позов адвоката АО «Лєтрадо» в інтересах клієнта та стягнув з боржника суму боргу в розмірі близько 2 000 000,00 грн. по еквіваленту до долара США згідно курсу НБУ.

Перерахунок вартості житлово-комунальних послуг

Протягом січня 2016 року та жовтня-грудня 2015 року Вищий господарський суд України підтримав правову позицію юристів АО «Лєтрадо», а саме залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими задоволено заявлені позовні вимоги в інтересах клієнта щодо зобов’язання ПАТ «Київенерго» перерахувати вартість наданих житлово-комунальних послуг на суму близько 700 000,00 грн.

Скасування податкових повідомлень-рішень

Постановою від 04.12.2015 р. Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив адміністративний позов, поданий адвокатом АО «Лєтрадо» в інтересах клієнта, про скасування податкових повідомлень-рішень на суму 18 000 000,00 грн. В даній справі за бажанням клієнта, адвокатами АО «Лєтрадо» було відпрацьовано юридичний механізм про подання адміністративного позову власне до зазначеного суду, хоча оскаржувані податкові повідомлення-рішення були складені податковою Києво-Святошинського району Київської області. Успіх адвокатів АО «Лєтрадо» в цій справі також закріпило не подання податковою апеляційної скарги на згадану постанову.

Повернення з держбюджету митних платежів

Протягом листопада-грудня 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва виніс постанови, якими задовольнив в повному обсязі адміністративні позови, подані юристом АО «Лєтрадо», про зобов’язання ДФС скласти висновки щодо повернення з державного бюджету України на користь клієнта суми надмірно сплачених митних платежів,що складає близько 2 000 000,00 грн.