Погрози колекторів: на що мають право колекторські фірми та як діяти — пояснення М. Хахули в програмі «СЬОГОДНІ»

Ганьблять в соцмережах та обіцяють розправу: як колектори псують життя українцям

Оригінал матеріалу на сайті «СЬОГОДНІ.ua»

Колекторські фірми в Україні тиснуть на боржників, не гребуючи ніякими засобами. Зокрема, оббріхують українців в соцмережах і навіть погрожують розправою над рідними і близькими.

Одна з жертв брудних методів — Ольга Боравлева — звернулася до «Сегодня». Наші кореспонденти розбиралися, чи мають право вам дзвонити і вимагати гроші, і як дати відсіч кривдникам.

«Алкашка, набралася кредитів як собака бліх ...», — такі повідомлення в соцмережі дівчині щодня пишуть колектори. Як пояснює Ольга, її родичка взяла кредит 12 тисяч гривень, а гроші не повертає. З'ясувати, яка саме компанія працює такими методами, дівчині не вдалося.

«Природно, колектори починають дзвонити, погрожують фізичною розправою дітям, мені. Заводяться фейкові сторінки в соцмережах, з цих сторінок постять фото, пишуться всякі образи», — розповідає Ольга.

Як «профі» тиснуть на боржників, розповів колектор зі стажем Андрій. Дати коментар він погодився на умовах анонімності. За словами колектора, працівники таких фірм працюють під прикриттям фінансових установ і заради повернення кредитів навіть шантажують людей.

«Робота колекторів залежить від результату безпосередньо — тобто від того, наскільки успішно вони можуть впливати на психіку людей. Я не раз чув, як дзвонили клієнту і говорили: "Або ти, с ***, платиш сьогодні борг, або п *** твоїм рідним"», — розповідає працівник колекторської компанії.

Юристи стверджують: така діяльність колекторських фірм є незаконною. Працівникам дозволяється тільки відправляти SMS-нагадування про стан рахунку боржника. А дзвінки і тим більше погрози — це кримінальний злочин.

«Якщо така ситуація сталася, треба звертатися до правоохоронних органів. На жаль, поліція не дуже часто реагує на такі заяви, однак, якщо кілька разів написати, дії можуть бути», — радить адвокат Микола Хахула.

У заяві слід вказувати всі дані про компанію. Від реквізитів рахунку, на який вимагають перераховувати кошти, до номерів телефонів, з яких телефонують колектори. Також юристи радять записувати на диктофон розмову з працівниками таких фірм — це буде вагомим доказом, якщо справа дійде до суду.

(Початок коментаря: 1 хвилина 27 секунда.)