Микола Хахула надав коментарі каналам “ICTV” та “UA:Перший” щодо “прориву” кордону Михайлом Саакашвілі

Саакашвілі вступає в політичний союз із Тимошенко? - Ранок у Великому Місті (ICTV)

Позбавлений українського громадянства Саакашвілі, після повернення на територію України планує турне регіонами, але готовий до затримання після скандального прориву кордону.

...

«На даному етапі в правоохоронців немає підстав затримувати Саакашвілі – оскільки йому навіть не вручене повідомлення про підозру. Тобто ніякого запобіжного заходу суд обирати не має права. Я думаю, що поки наші правоохоронці зберуть хоч якусь доказову базу, опитають осіб, які були присутні, виявлять цих осіб – пройде дуже багато часу. І я думаю, що ця справа так і залишиться фактовою, бо реально допитати всіх і доказати склад злочину буде дуже важко», – стверджує адвокат Микола Хахула.

З політичної точки зору, затримання Саакашвілі – невигідне для влади, адже резонанс від фотографій Міхо в наручниках облетить всі світові ЗМІ, які й так пильно стежать за подіями. Екстрадиція до Грузії, влада якої направила в Україну черговий запит, – означатиме те ж саме. Проте повністю виключати варіант екстрадиції не можна, кажуть експерти.

«Згідно кримінально-процесуального кодексу всі підстави для того щоб провести екстрадицію – є. Оскільки у нас підписана відповідна угода з Грузією», – підкреслив Микола Хахула.

...

(Сюжет - 23: 19-27: 35. Початок коментаря - 24 хвилина 34 секунда.)


До п'яти років ув'язнення загрожує прихильникам Михайла Саакашвілі - Новини "UA:Перший"

Про це заявили в Нацполіції. Тим же, хто разом із політиком перейшов через пункт пропуску в обхід паспортного контролю – до 15 діб за гратами або три з половиною тисячі штрафу. Правоохоронці вже розпізнали більш як шість десятків порушників. Сам Саакашвілі каже – такі дії були відповіддю на незаконне позбавлення його громадянства, він же злочинів не скоював.

...

Юрист Микола Хахула каже дії прикордонників були законними, однак заарештувати Саакашвілі правоохоронці не мають права.

“Він може вільно пересуватися по країні. Ніякої підозри йому не пред’явлено, тому ніхто його не затримає.”

“Максимальна санкція, яка може бути застосована до Саакашвілі, в даному випадку, це адміністративна відповідальність. А також видворення – але (при цьому) обов’язково повинно бути рішення суду. ”

...

(Початок коментаря - 3 хвилина.)