Правові дії у випадку, якщо психічно хворі люди заважають нормально жити – коментар Миколи Хахули в програмі «Свідок.Агенти»

Війна за клаптик землі - Свідок.Агенти - НТН

...

Всі громадяни України однакові у правах.

Ми спитали у юриста поради на випадок, коли вже терпіти не має сили, так би мовити, гостра ситуація. Психічно хворі люди не дають нормально жити оточуючим. Правники пропонують два виходи із ситуації.

«Можна звернутися в органи опіки і піклування. Будь-яка людина може звернутися з відповідною заявою, та обґрунтувати (це) тим, що її сусіди чи інші особи потребують примусового лікування і над ними повинна бути встановлена опіка. Буде засідання цієї комісії, і якщо вирішать, що необхідна опіка цій людині то їй назначать опікуна.» - радить адвокат Микола Хахула.

У такого варіанту є, так би мовити, мінус. Малоймовірно, що хтось захоче взяти на себе відповідальність опікуватися психічно нездоровими людьми. Але є другий, більш реальніший метод.

«Це звернення у правоохоронні органи. (Але) якщо не завдана якась шкода інтересам суспільства, людей, то правоохоронні органи не розглядають такі заяви. Єдиний випадок це, якщо дійсно буде завдана якась матеріальна шкода або шкода здоров’ю, тоді справа може дійти до суду і відповідно можуть відправити (людину) на примусове лікування, якщо визнають особу неосудною. Або позбавлять її волі.» - розповідає юрист.

Якщо ж вам раптом забороняють користуватися вашою законною земельною ділянкою, той тут є вихід. Знову ж таки, пишіть позов до суду і якщо правда на вашому боці, людину зобов’яжуть не заважати користуванню.

«Рішення буде виконуватися добровільно. Якщо ж добровільно його не виконають, то через примусове виконання - буде задіяна виконавча служба.» - відмітив Микола Хахула.

Це цивілізовані шляхи вирішення конфлікту. Зрозуміло, що (вони) заберуть чимало часу і грошей. Альтернативний варіант піти до місцевих чиновників у комісію земельних спорів і можливо вони самі вирішать це питання.

...

(Початок коментаря - 23 хвилина 40 секунда.)