Посвідка на постійне проживання в Україні
Як громадянину іншої держави отримати посвідку на постійне проживання в Україні? Робити її самостійно чи скористатися послугами юристів? Що з документів потрібно для цього зібрати і куди слід звертатися? Які терміни оформлення і яка загальна вартість всіх внесків? З усіма цими питаннями зіштовхувалися чимало людей.
Що ж таке посвідка на проживання в Україні і що вана дає?
Згідно з положеннями закону України, це невід'ємне право будь-якого іноземця або ж суб'єкта, що не має українське громадянство, тривалий час залишатися тут на обумовлених в законі «Про правовий статус іноземців» підставах. Сам же процес оформлення посвідки на постійне проживання в Україні досить простий, а правовим документом, що дає нерезидентам можливість постійного перебування на українській території, вважається відповідне посвідчення на постійне проживання. Однак, як показує практика, оформити його буває не так-то й просто, і дістати його стає можливим тільки після отримання відповідного дозволу на імміграцію. Отримати його можна двома способами, але - про все по порядку.
Хто має право отримати посвідку на постійне проживання в Україні
Отримати необхідний дозвіл на імміграцію, а потім оформити посвідку на проживання в Україні можуть 2 групи осіб. Перша регулюється прийнятою в Україні імміграційною квотою, друга ж іде поза нею.
Перша група
Відповідно до квоти, отримати посвідку на проживання в Україні можуть потрібні країні вчені, діячі мистецтва і культури, а також меценати, які вклали в економіку країни суму, що перевищує сто тисяч американських доларів. Крім того, до цієї групи також можна віднести осіб, які раніше вже перебували в українському громадянстві, а також родичів осіб, які проживають в Україні - батьків, братів, сестер, онуків або подружжя, а також неповнолітніх дітей іммігранта, який вже отримав ПМП. Сюди ж відносяться біженці та суб'єкти, які потребують політичного чи іншого притулку.
Друга група
Це більш широка група, представники якої отримують можливість стати українськими іммігрантами в обхід існуючої квоти. До неї відносяться діти, батько й мати українських громадян, хто-небудь з подружжя, другий з яких постійно (більше 5 років) живе на території України, нерезиденти, які мають право на отримання українського громадянства згідно територіального походження, а також опікуни громадян України або ж опікувані ними.
Крім того, отримати посвідку на проживання можуть закордонні українці, їхні родичі першої лінії, чоловіки або дружини, а також нерезиденти, чия імміграція відповідає українським національним інтересам.
Для чого необхідне отримання посвідки на проживання
Отримання посвідки на проживання дає багато переваг. Найбільша з них - це можливість в'їжджати без всякої візи. Однак це ще далеко не все.
- Необмежений термін проживання в Україні, на відміну від 90 днів при звичайній візі.
- Можливість офіційного працевлаштування без необхідності оформлення дозвільних документів для влаштування на роботу.
- Можливість суміщення посад.
- Немає потреби оплачувати консульський збір і медичну страховку, які обов'язкові для нерезидентів і суб'єктів без громадянства.
- Посвідчення про постійне проживання не має будь-яких обмежень за часом. І його не потрібно щорічно продовжувати.
Які документи потрібні для процесу
Згідно українського законодавства, для проходження процедури оформлення посвідки на постійне проживання буде потрібно:
- оригінал і копія закордонного паспорта;
- відповідний дозвіл на імміграцію чи інші довідки, що засвідчують підстави для неї.
Крім того, знадобиться відповідна документація про володіння нерухомістю в межах України з правом на реєстрацію і, звичайно ж, сама заява про оформлення посвідки на постійне проживання з доданими чотирма фотографіями і квитанцією про сплату необхідного державного мита.
У різних ситуаціях, в тому числі в залежності від групи, по якій оформлюється постійне проживання, потрібні різні документи.
Якщо ви не бажаете витрачати свій час на паперову тяганину? Доручіть роботу юристам з АО «Лєтрадо»! Ми займаємося збором, підготовкою і подачею всієї необхідної документації!