Як відстояти право на частину квартири? – «Свідок.Агенти» за участю Миколи Хахули у ролі експерта

Киянин не може потрапити до власної квартири через родичів - Свідок.Агенті - НТН

...

А що ж каже закон? Чи є юридичні важелі, які змусять родичів по доброму вирішити квартирне питання? Виявляється все дуже просто. І є навіть кілька варіантів вирішення проблеми.

Перший спосіб саме той, який пропонує своїм родичам Володимир (герой програми «Свідок.Агенти») - просто виплатити його частку квартири. Він випишеться і ніколи на неї не претендуватиме. Це найдешевший, найшвидший і найпростіший варіант.

«Якщо вийде, то відповідно у судовому порядку нічого не потрібно робити. Усі інші методи вони довготривалі та затратні.» - наголошує адвокат Микола Хахула.

Коли ж не вдається все владнати мирно, то є другий спосіб. Іти у суд з позовом про виділення частки в квартирі, а потім вимагати компенсувати її вартість.

— Для цього треба, щоб у судовому порядку була проведена експертиза, яка визначить, що дана частка не може бути виділена, і лише тоді можна просити компенсацію цієї частки.

Тут потрібно розуміти обом сторонам, родичів, скоріш за все, зобов’яжуть виділити квадратні метри, а ось забрати їх в грошовому еквіваленті навряд чи вдасться, попереджає адвокат.

— Якщо цю кімнату можна виділити в реальності і встановити порядок користування, то такий позов суд навряд чи задоволить взагалі.

Ну і третій варіант теж через суд, але вже з позовом встановити порядок користування своєю часткою в майні.

— Хоча б людина буде знати де знаходиться її кімната і що вона має право нею користуватися.

Правник також нагадує про непопулярні, але дуже дієві способи до яких можна вдатися, коли суд вже встановить порядок користування квартирою.

— Так як квартира є трьохкімнатна, таке рішення реально отримати. Можна запустити квартирантів, можна продати, є багато компаній, які купляють таке майно. Можна взяти на цю частину кредит в банку, наприклад, закласти цю частину в іпотеку.

Юрист упевнений, що за своє майно треба боротися, і навіть судова тяганина у такій ситуації виправдана процедура.

— Це займе декілька місяців. Нічого там складного немає. Треба тільки звернутися і написати позовну заяву.

...

(Початок коментаря - 19 хвилина 33 секунда.)