Що робити, коли вас затопили та як домогтися компенсації? – програма «Свідок.Агенти» за участю Миколи Хахули у ролі експерта

Сусіди затопили, а потім побили: побутова проблема переросла в трагедію - Свідок.Агенті - НТН

...

Щоб добитися компенсації від сусідів, необхідно виконати кілька простих дій.

По-перше, звернутися до організації, яка обслуговує будинок – ЖО, ОСББ, чи у керуючу компанію.

По-друге, викликати комісію, яка має зафіксувати факт затоплення і скласти акт.

Робити все потрібно терміново.

«В акті повинно бути зафіксовано з чиєї вини сталося затоплення, який обсяг затоплення, що пошкоджено. Якщо вчасно не викликати працівників ЖЕКу і пройде вже деякий час, то фактично відшкодувати матеріальні збитки буде неможливо.» - каже юрист Микола Хахула.

Заявити про інцидент комунальникам варто впродовж доби. Стільки часу вистачить і щоб потоп зупинити самостійно, чи викликавши аварійну бригаду, прибрати воду в квартирі, оговтатися від того, що відбулося і дійти до обслуговуючої організації.

«Житлово-експлуатаційна організація встановлює причину і наслідки. В першому акті про залиття суму не пишуть. Пишуть які збитки були нанесенні нерухомому майну, і якщо постраждали, наприклад, меблі - теж вказується.» - коментує начальник управління самоврядного контролю КМДА Станіслав Москалевський, що перевіряє роботу житлово-експлуатаційних організацій.

Відтак акт про затоплення можна скласти і на наступний день. Акт видається на руки людині, яка постраждала. Отримавши на руки акт затоплення, по-третє, слід звернутися до акредитованого оцінювача, який визначить розмір матеріального збитку.

«Необхідно звернути увагу, чи цей спеціаліст є сертифікованою особою, чи правильно зроблена калькуляція відшкодування матеріального збитку» , - попереджає Микола Хахула.

Незалежного експерта, який оцінює завдану шкоду можна без проблем знайти в Інтернеті. Його послуги, звісно, не безкоштовні. Суми можуть бути різними, від 500 грн і до декількох тисяч грн.

Станіслав Москалевський наполегливо радить звертатися до незалежних експертів, які ціну пошкоджень будуть рахувати відповідно до ринкових умов. Адже державні розцінки, часто можуть бути меншими ніж ринкова вартість тієї чи іншої речі.

Коли вже є на руках оцінка і акт можна сміливо йти до сусіда, мовляв – відшкодовуй. Але якщо винуватець потопу відмовляється робити це добровільно, то сміливо йдіть до суду. Щоправда, приготуйтеся справа ця може бути довготривалою. Лише суд першої інстанції може тривати рік, півроку.

Можна й фото та відео затопленої квартири на пам’ять зробити, але головним доказом у суді це не стане. «Суд може це й оцінить, але це не буде належним та основним доказом», - підкреслює адвокат Микола Хахула.

...

(Початок коментаря - 25 хвилина 39 секунда.)